Cele mai citite

Bilbao- Dinamo. Dinamoviștii, primă de victorie

Autor: Ema Apostu
dinamo_bilbao_livescore_12589300

Dinamo va întâlni în deplasare echipa Athletic Bilbao, în manșa retur a turului trei preliminar al Europa League.

Patronul Ionuț Negoiță le-a promis dinamoviștilor o primă dacă vor reuși să treacă de Bilbao.

"Va fi şi o primă în cazul în care trecem de această dublă. Dacă reuşim acest lucru va fi extraordinar, va rămâne în istorie", a declarat la plecare finanţatorul lui Dinamo.

"Sunt motivaţi, nu e vorbă de primă, ci că Dinamo joacă în Europa după foarte mult timp. Motivaţie mai mare nu trebuie să existe, să joci pentru grupele Europa League e un bonus mai mare decât orice bonus financiar", crede directorul sportiv al trupei din Ştefan cel Mare, Ionel Dănciulescu.

La București, meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu o remiză, 1-1.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Fotbal
Citește mai multe din Fotbal
x close