Barcelona, DISTRUSĂ de Bayern Munchen. 8-2 în sferturile Ligii Campionilor

FC Barcelona a fost umilită de Bayern Munchen în sferturile Ligii Campionilor, la Lisabona. Catalanii au pierdut cu 8-2.

Un meci foarte spectaculos a avut loc la Lisabona, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Barcelona a fost învinsă cu 8-2 de Bayern Munchen, după ce în primele 30 de minute bavarezii conduceau deja cu 4-1.

După pauză, Barcelona a părut că poate reveni în joc şi a marcat golul de 4-2. Bavarezii însă s-au dezlănţuit şi au marcat de încă 4 ori. Barcelona părăseşte competiţia cu capul plecat, în timp ce Bayern Munchen merge în semifinale, acolo unde va da de Manchester City.

Pentru Barcelona au marcat Luis Suarez şi David Alaba (Autogol), în timp ce pentru Bayern au înscris Perisic, Gnabry (x2), Muller, Kimmich, Lewandovski şi Coutinho (x2).