SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE în TURUL 3 de la MADRID

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Simona Halep joacă miercuri cu Timea Bacsinszky în turul trei de la turneul din Madrid. Meciul este programat pentru ora 15:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-3. Simona Halep câștigă meciul și va juca în sferturile de finală de la Madrid cu Irina Begu!

"Bine jucat" i-a spus Bacsinszky, în limba română, Simonei Halep.

5-3. Game important pentru Simona Halep! Jucătoarea noastră va servi pentru câștigarea meciului.

4-3. Simona preia din nou conducerea. Elvețianca urmează la serviciu.

3-3. Timea Bacsinszky egalează din nou.

3-2. Simona Halep câștigă cel mai disputat meci din acest set. Meciul curge bine în favoarea jucătoarei noastre, care urmează la serviciu și are șansa de a se distanța la fouă game-uri.

2-2. Simona recuperează rapid game-ul pierdut.

1-2. Simona Halep pierde pe serviciu propriu și îi permite adversarei să preia conducerea.

1-1. Timea Bacsinszky egalează.

1-0. Simona Halep câștigă primul game al setului 2.

- A început setul 2.

6-2. După 37 de minute Simona Halep câștigă primul set. Utimul game a fost câștigat la 0 de jucătoarea noastră.

5-2. Jucătoarea noastră vine la un game distanță de câștigarea primului set. Simona nu o lasă pe Bacsinszky să se desfășoare.

4-2. Simona menține distanța. Până acum au trecut 30 de minute de la începutul meciului.

3-2. Elvețianca devine agresivă și reduce din diferență. Urmează la serviciu și are șansa de a o egala pe Simona.

3-1. Bacsinszky câștigă primul game al setului.

3-0. Simona Halep se desprinde la 3 game-uri în fața numărului 15 mondial.

2-0. Jucătoarea noastră se distanțează la două gameuri și urmează la servă.

1-0. Simona Halep începe bine meciul și câștigă primul game.

- Setul 1 a început

UPDATE 15:00: Meciul dintre Simona Halep și Timea Bacsinszky nu va începe mai devreme de ora 16:05.

--------

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Nu este prima dată când Simona Halep și Timea Bacsinszky se duelează.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Cele două s-au duelat de trei ori, iar Simona Halep are două victorii. În ultimul meci, în sferturi la Miami, Timea Bacsinszky s-a impus, scor 4-6, 6-3, 6-2.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Simona Halep spune că abia aşteaptă confruntarea cu Timea Bacsinszky, de la Madrid, în optimi, pentru a-şi lua revanşa după înfrângerea din acest an.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. "A fost un meci bun pentru mine, însă ea revine după o accidentare, ştiu ce înseamnă asta, nu e uşor. Şi primul meci a fost bun, am avut un singur moment, în setul al doilea, când am pierdut trei game-uri la rând, însă am întors. Încep să mă simt din ce în ce mai relaxată pe zgură, lucrez tare la antrenamente. Era important să mă liniştesc, mai ales emoţional, după ce s-a întâmplat la Stuttgart, am avut un moment de blocaj acolo. Îmi doresc revanşa cu Bacsinszky, după ce am pierdut în faţa ei la Miami", a spus Simona Halep.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Simona Halep s-a calificat facil în optimile de finală ale turneului WTA Premier de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360, marți, după ce a trecut de Karin Knapp (Italia), cu 6-1, 6-1, într-un meci din runda a doua.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Simona Halep a încheiat conturile după doar 62 de minute, timp în care a reușit 4 ași, a comis o dublă greșeală, 20 de erori neforțate, dar a avut și 18 mingi direct câștigătoare. Knapp a comis 4 duble greșeli, 22 de erori neforțate și a reușit doar 9 winners.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Simona Halep a început cu stângul, pierzându-și serviciul, dar apoi a reușit opt ghemuri la rând. Knapp a mai reușit să câștige un ghem la 2-0 pentru Simona Halep în setul al doilea, dar românca a fost de neoprit și s-a impus și în al doilea set cu 6-1.

SIMONA HALEP - TIMEA BACSINSZKY LIVE SCORE. Meciul dintre Simona Halep și Timea Bacsinszky este programat pentru miercuri, la ora 13:00. Partida dintre Simona Halep și Timea Bacsinszky va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.