LIVETEXT: Craiova-Steaua, rezultat LIVE

Steaua se deplasează astăzi în Oltenia acolo unde o va întâlni pe CSU Craiova, de la ora 20:30, în derby-ul etapei.

VEZI ȘI: CRAIOVA - STEAUA, moment groaznic pe teren. Medicii au intervenit

Echipele de start:

Steaua: Niță- Pleașcă, Bălașa, Moke, Momocilovic- Pintilii, Muniru, Enache, Tănase, de Amorim- Alibec

Craiova: Calancea- Bancu, Kelic, Barthe, Dimitrov- Zlatinski, Screciu, Mateiu- Băluță, Ivan, Jazvic

LIVESCORE: Craiova-FCSB, 0-1  REZULTAT FINAL

A început meciul.

min 30. În prima jumătate de oră, Craiova a dominat meciul, iar Ivan a avut TREI mari ocazii de gol, singur cu portarul.

min 38. Jocul Stelei nu funcționează astfel că Reghecampf face prima mutare. Iese Muniru, intră Boldrin.

Fluier de final de primă repriză. Scor alb la pauză, 0-0.

A început repriza secundă.

min 53. Reghecampf este exasperat de jocul slab al Stelei și epuizează schimbările cu 40 de minute înainte de finalul meciului. Ies Pleașcă și De Amorim, intră Jakolis și Gnohere.

min 67. Joc foarte prudent de ambele părți. Lipsesc ocaziile clare.

min 74 GOOOL ! Gnohere deschide scorul pentru Steaua.

min 91. Gnohere ratează singur cu Calancea. Mingea se duce peste poartă.

FINAL de MECI. Steaua se impune cu 1-0.

-Știrea inițială-

Steaua se regăsește într-o postură în care nu s-a mai aflat de multă vreme: cea de lider al Ligii I. Astăzi o întâlnește tocmai pe echipa căreia îi datorează acest lucru, CSU Craiova învingând etapa trecută pe FC Viitorul.

Steaua a profitat de cadoul făcut de olteni, iar după o victorie fără drept de apel în fața Astrei a trecut pe primul loc, la egalitate cu echipa lui Gheorghe Hagi.

Prezența noii vedete a Stelei pe teren este încă incertă, Denis Alibec părăsind terenul etapa trecută încă din prima repriză.

Rămâneți pe dcnews, pentru scorul live FCSB-Craiova.