Juventus - Ajax, rezultat final. Şoc în Liga Campionilor

Juventus - Ajax

Juventus - Ajax a fost meciul serii în Liga Campionilor.

Şoc în Liga Campionilor. Juventus părăseşte competiţia după ce a fost învinsă de Ajax Amsterdam, cu 2-1 marţi seara, în returul sferturilor de finală. În meciul tur rezultatul a fost de egalitate, 1-1. Pentru Juventus a marcat Cristiano Ronaldo, portughezul deschizând scorul, în minutul 28, cu o lovitură de cap din 8 metri.

Ajax a egalat în minutul 35, prin golul marcat de către Van de Beek, cu un şut la colţul lung. Şocul a venit în minutul 67, atunci când De Ligt i-a adus pe olandezi în avantaj cu o lovitură de cap. În minutul 80 Ajax a înscris din nou, însă golul a fost anulat pentru offside.