Cele mai citite

Covid-19. OMS: Europa, CENTRUL EPIDEMIEI de coronavirus. PRAG TRAGIC al morții

coronavirus_42404400

Organizaţia Mondială a Sănătăţii a transmis bilanţul pandemiei de coronavirus. Până acum, mai mult de 5000 de persoane şi-au pierdut viaţa. 

Peste 5.000 de persoane şi-au pierdut viaţa din cauza coronavirusului, un prag tragic, a anunţat vineri directorul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, Tedros Adhanom Ghebreyesus, confirmând bilanţuri centralizate şi publicate anterior de agenţiile de presă internaţionale.

Potrivit şefului OMS, Europa a devenit epicentrul pandemiei, scrie Agerpres. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close