DCNews Sport Fotbal Neymar, mesaj de luptă pentru colegii săi după înfrângerea cu Manchester City

Neymar, mesaj de luptă pentru colegii săi după înfrângerea cu Manchester City

Instagram Neymar

Neymar vrea să câştige Liga Campionilor cu PSG, astfel că după înfrângerea din manşa tur a semifinalelor cu Manchester City acesta şi-a îmbărbătat colegii. 

"Am pierdut bătălia, dar războiul continuă. Eu cred în echipa mea, cred că putem fi mai buni decât am fost. ALLEZ PARIS! 1% din șansă 99% din credință", a postat Neymar pe Twitter.

Manchester City s-a impus la Paris cu 2-1, la finalul unui meci terminat de parizieni în 10 oameni, după eliminarea lui Idrissa Gueye. Returul va fi săptămâna viitoare, la Manchester. 

În cealaltă semifinală, Real Madrid şi Chelsea au remizat, 1-1. 

Citește mai multe din Fotbal
Citește mai multe din Fotbal