În ediția de marți, începând cu orele 11,00, Alexandru Nazare va vorbi despre motivele pentru care Capitala nu are încă o centură rutieră modernă, dar și despre soluțiile viabile pentru această problemă. De asemenea va explica ce propune PNL București ca alternativă la conducerea actuală a sectoarelor și a Primăriei Generale pentru următoarele alegeri locale.
Emisiunea în care va fi invitat Alexandru Nazare va fi transmisă în format live video pe site-ul WWW.DCNEWS.RO și pe Facebook-ul redacției.
Alexandru Nazare a fost ministru al transporturilor în guvernul condus de Mihai Răzvan Ungureanu, secretar de stat în Ministerul Transporturilor și Infrastructurii și în Ministerul Finanțelor Publice în perioada 2010 - 2012. A candidat la alegerile europarlamentare din 2007 din partea PD-L, devenind cel mai tânăr europarlamentar al României. La alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 a dobândit funcția de deputat de Brăila în Parlamentul României, fiind membru în Comisia pentru Transporturi și în Comisia pentru Afaceri Europene.