PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE în TURUL 3 de la MADRID

PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE. Patricia Țig joacă miercuri cu Madison Keys în turul trei de la Madrid. Meciul dintre Patricia Țig și Madison Keys este programat pentru ora 22:30 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-4. Patricia Țig reușește cea mai bună performanță a carieri și se califică în sferturile de finală ale turneului de la Madrid. Este pentru prima dată în istorie când 4 românce sunt prezente în această fază a competiției.

5-4. Jucătoarea noastră câștigă un AS și se află la doar un game distanță de cea mai mare victorie din cariera sa.

4-4. Țig egalează și urmează la servă! Este un set extrem de strâns.

3-4. Keys preia din nou conducerea în acest set. După ce game-ul trecut a fost câștigat de româncă la 0, a venit rândul americancei să facă game alb.

3-3. Patricia egalează pe serviciul americancei și are șansa de a prelua conducerea.

2-3. Țig pierde al treilea game la rând și este condusă pentru prima dată în acest meci. Lucurile se complică la Madrid!

2-2. Keys egalează, iar Patricia dă cu racheta de pământ. Acest set e mult mai echilibrat decât primul!

2-1. Americanca reușește să reducă din diferență!

2-0. Madison Keys face destule greșeli neforțate și îi permite jucătoarei noastre să se distanțeze la două game-uri.

1-0. Patricia Țig începe cu un game câștigat în setul secund, care ar putea fi și decisiv, dacă jocul va continua în această direcție.

- A început setul 2

6-3. Patricia câștigă primul set!

5-3. Patricia câștigă un game important și se aproprie de câștigarea setului. Madison Keys, însă, joacă mult mai bine decât a făcut-o în primele 4 game-uri. Pe de altă parte jucătoarea noastră nu este deloc intimidată de adeversară.

4-3. Americanca câștigă al treilea game la rând. Patricia trebuie să fie atentă!

4-2. Madison Keys câștigă al doilea game și reduce din diferență!

4-1. Keys apare pentru prima dată pe tabela de marcaj după ce face un game alb, pe serviciul ei.

4-0. Lui Madison Keys nu-i iese nimic până acum, iar Patricia este aproape de câștigarea primului set.

3-0. În 15 minute jucătoarea noastră se distanțează la trei gameuri.

2-0. Patricia Țig este sigură pe ea, această încredere regăsindu-se și în jocul ei.

1-0. Patricia Țig începe bine meciul și câștigă primul game, pe serviciul adversarei.

- A început primul set!

- Cele două jucătoare au intrat pe teren și se încălzesc.

Update: Meciul nu va începe mai devreme de 23:35.

PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE. Așadar Patricia Țig va intra ultima în concurs, după ora 22:30, împotriva lui Madison Keys (locul 25 WTA).

PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE. Patricia Țig, numărul 134 mondial, a obținut o victorie de senzație, luni, în fața americancei Sloane Stephens (locul 16), pe care a învins-o cu 6-2, 6-3, în turul doi al turneului de tenis WTA de la Madrid.

PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE. Patricia Țig trecuse în primul tur, duminică, de rusoaica Daria Kasatkina (numărul 32 mondial), pe care a învins-o în două ore și 14 minute, cu 6-3, 4-6, 6-2.

PATRICIA ȚIG - MADISON KEYS LIVE SCORE. Meciul dintre Patricia Țig și Madison Keys este programat pentru miercuri, ora 22:30. Partida Patricia - Țig este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.