PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE, în TURUL 2 de la MADRID

Patricia Țig a înfrânt-o pe Sloane Stephens în turul 2 de la Madrid, luni, cu scorul de 6 - 2; 6 - 3.

Patricia Țig continuă traseul foarte bun de la turneul de la Madrid, numărul 134 WTA eliminând-o pe Sloane Stephens, din SUA, locul 21 în lume.

A fost 6-2, 6-3 pentru româncă, după o partidă care a durat o oră și 17 minute.

-------

(w670)

SETUL 2: PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Setul doi a fost câștigat tot de Patricia Țig.

0 - 0

SETUL 1: PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Setul 1 a fost câștigat de Patricia Țig cu scorul de 6-2.

0 - 0

Meciul dintre Patricia Țig și Sloane Stephens va începe la ora 13:10.

----------

PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Patricia Țig, venită din calificări, a reușit o victorie remarcabilă în fața rusoaicei Daria Kasatkina, cu 6-3, 4-6, 6-2, duminică, în runda inaugurală a turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari.

PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Patricia Țig (21 ani), aflată pe locul 134 în lume, a învins-o în două ore și 14 minute pe Kasatkina (18 ani), numărul 32 mondial.

PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Românca și-a asigurat un cec de 28.220 de euro și 95 de puncte WTA prin acest succes, dar va avea un meci și mai dificil în turul al doilea, cu americanca Sloane Stephens (23 ani, 21 WTA), cap de serie numărul 16, care a trecut cu 3-6, 6-3, 6-2 de brazilianca Teliana Pereira.

PATRICIA ȚIG - SLOANE STEPHENS LIVE SCORE. Meciul dintre Patricia Țig și Sloane Stephens va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO. Meciul este programat luni, ora 13:00.