IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE în TURUL 2 la MADRID

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Irina Begu o întâlnește pe Garbine Muguruza în turul doi de la Madrid. Meciul este programat pentru ziua de luni, ora 21:00. Partida dintre Irina Begu și Garbine Muguruza este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-3. Irina Begu câștigă meciul și se califică în turul al treilea!

5-3. Irina Begu se aproprie de câștigarea meciului! Totuși, setul încă se joacă. Muguruza a revenit de două ori de al acest scor.

4-3. Muguruza pierde pe serviciul ei și Irina preia conducerea în setul 3.

3-3. Irina egalează! Jucătoarea noastră a condus, din nou, cu 40-0 și părea că va fi, din nou, egalată. Din fericire, Muguruza nu a ajuns decât până la 40-30.

2-3. Garbine Muguruza preia conducerea în setul decisiv!

2-2. Irina Begu este egalată după ce a condus cu 40-0.

2-1. Muguruza reduce din diferență. Nimic în acest meci nu a fost ușor pentru Irina și acest aspect pare că nu se va schimba în acest set decisiv.

2-0. Irina Begu se distanțează. Rămâne de văzut dacă Muguruza își va reveni după ce a avut șansa de a închide meciul. De remarcat faptul că, jucătoarea din Spania nu s-a dat niciun moment bătută. Motiv pentru care a revenit de fiecare dată de la 5-2.

- Partida se joacă de 2 ore și 12 minute.

1-0. Irina începe bine setul decisiv.

- A început setul 3

7-6. Irina câștigă setul secund și duce meciul în decisiv!

6-6. Begu supraviețuiește! Setul secund încă se joacă!

5-6. Garbine Muguruza preia conducerea și servește pentru câștigarea meciului.

5-5. Incredibil! Scenariul din primul set se repetă. Muguruza revine de la 5-2.

5-4. Irina Begu pierde un game în care a condus cu 40-0.

5-3. Garbine Muguzura reduce din diferență. Urmează la serviciu Irina Begu.

5-2. Irina este aproape de câștiga setul 2. În primul set Muguruza a revenit de la acest scor.

4-2. Jucătoarea din Spania reduce din diferență. Meciul este infernal!

5-2. Irina are din nou șansa de a câștiga setul. În primul set, Muguruza a revenit de la 5-1 și a învins.

4-1. Irina Begu mai câștigă un game. Mare atenție, lucrurile au stat la fel în primul set, dar jucătoarea noastră a pierdut.

3-1. Irina Begu câștigă pe serviciul spanioloaicei și se distanțează la două game-uri.

2-1. Irina Begu preia conducerea!

1-1. Irina Begu egalează!

0-1. Garbine Muguruza câștigă primul game al setului secund.

- A început setul 2

5-7. Muguzura câștigă primul set!

5-6. Incredibil! Jucătoarea din Spania preia conducerea. Irina Begu a condus cu 5-2

5-5. Muguruza câștigă un game în care a reușit doi ași și egalează!

5-4. Jucătoarea din Spania mai câștigă un game și se aproprie de egalitate.

5-3. Garbine Muguruza câștigă al treilea game al său din acest set și reduce din diferență.

5-2. Irina Begu se află la un game distanță de a câștiga primul set, în meciul cu Garbine Muguruza.

4-2. Muguruza nu se lasă și mai câștigă un game.

4-1. Irina Begu se îndreaptă cu pași repezi către câștigarea primului set.

3-1. Garbine Muguruza câștigă primul game al său în acest meci.

3-0. Irina Begu se descurcă foarte bine în fața lui Muguruza, locul 4 WTA.

2-0. Irina Begu câștigă cel de-al doilea game al primului set.

1-0. Irina Begu câștigă primul game al meciului.

- Meciul a început! Irina Begu servește

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Nu este prima dată când Irina Begu și Garbine Muguruza se duelează.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Garbine Muguruza (22 ani), numărul patru mondial, a câştigat ambele partide cu Irina Begu de până acum: 6-3, 6-2 în Fed Cup (2015) şi 1-6, 6-3, 7-5 pe zgura de la Bucureşti, în 2012.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Irina Begu a învins-o pe Eugenie Bouchard (Canada) cu 6-4, 3-6, 6-4, duminică, în runda inaugurală a turneului WTA Premier de la Madrid.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Irina Begu (25 ani, 35 WTA) a reușit 6 ași, iar Eugenie Bouchard (22 ani, 46 WTA) a făcut 4, dar a comis și 9 duble greșeli.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Cele două jucătoare sunt la egalitate în meciurile directe, după ce Bouchard s-a impus cu 6-1, 5-7, 6-2 anul trecut în optimi la Australian Open.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Irina Begu a încheiat conturile după două ore și 32 de minute și și-a asigurat un cec de 28.220 de euro și 65 de puncte WTA.

IRINA BEGU - GARBINE MUGURUZA LIVE SCORE. Meciul de luni dintre Irina Begu și Garbine Muguruza începe la ora 13:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.