SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Simona Halep se va duela cu Samantha Stosur în turul trei la Madrid. Meciul dintre Simona Halep și Samantha Stosur va fi transmis miercuri, în format LIVE TEXT pe DC News, începând cu ora 16:30.

LIVESCORE: Simona Halep- Samantha Stosur 2-1 (la seturi)

Setul trei:

Halep- Stosur 5-4. Halep cedează ușor game-ul. Servește pentru MECI.

Halep- Stosur 5-3. Simona Halep mai are un singur game până la victorie.

Halep- Stosur 4-3. Stosur rămâne în meci. Halep are însă avantajul break-ului.

Halep- Stosur 4-2. Halep își consolidează break-ul.

Halep- Stosur 3-2. Break realizat de Simona Halep!

Halep- Stosur 2-2. Halep a egalat.

Halep- Stosur 1-2. Halep a condus din nou cu 30:0 și a pierdut.

Halep- Stosur 1-1. Echilibru perfect.

Halep-Stosur 0-1. Stosur își câștigă serviciul.

Setul doi:

Halep-Stosur 4-6. SET! Stosur face break-ul în momentul potrivit și aduce egalitatea la seturi.

Halep-Stosur 4-5. Halep pierde posibilitate unui break după ce a condus cu 30-0.

Halep-Stosur 4-4. Set secund foarte echilibrat. Nici o jucătoare nu reușește să se distanțeze.

Halep-Stosur 3-4. Game alb pentru Stosur.

Halep-Stosur 3-3. Halep își câștigă cu mici emoții serviciul.

Halep-Stosur 2-3. Stosur revine în avantaj.

Halep-Stosur 2-2. Simona Halep egalează, după un start bun al jucătoarei din Australia.

Halep-Stosur 1-2. Halep reacționează foarte bine și face la rândul ei break.

Halep-Stosur 0-2. Break! Stosur începe bine setul doi.

Setul unu:

Halep-Stosur 6-4. SET! Simona Halep se impune după un ultim game foarte disputat.

Halep-Stosur 5-4. Simona Halep va servi pentru SET.

Halep-Stosur 5-3. Simona Halep se apropie la doar un game de câștigarea primului set.

Halep-Stosur 4-3. Echilibrul se păstrează.

Halep-Stosur 4-2. Halep își câștigă serviciul și își menține avantajul break-ului din debut.

Halep-Stosur 3-2. Halep este la un pas să facă un nou break.

Halep-Stosur 3-1. Halep își păstrează avantajul.

Halep-Stosur 2-1. Primul game realizat de Stosur.

Halep-Stosur 2-0. Simona Halep își consolidează break-ul.

Halep-Stosur 1-0. Simona Halep începe excelent meciul și face primul break.

A început meciul. Stosur servește prima.

------

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Simona Halep a învins-o pe Samantha Stosur, la sfârșitul lunii martie, în optimi la Miami, cu 4-6, 7-5, 6-2.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Simona Halep o conduce pe Samantha Stosur (33 ani, 26 WTA) cu 5-4 la general. Samantha Stosur a trecut marți în turul doi la Madrid de Mariana Duque-Marino (Columbia), cu 6-3, 7-5.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Simona Halep s-a calificat cu mari emoții în optimile de finală ale turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 5.439.350 de dolari, marți, după ce a trecut de italianca Roberta Vinci cu scorul de 6-3, 2-6, 7-6 (2).

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Românca a obținut victoria în fața italiencei (34 ani, 34 WTA) după o oră și 55 de minute, grație unei reveniri remarcabile în setul decisiv.

SIMONA HALEP - SAMANTHA STOSUR LIVE TEXT la Madrid. Nu uitați. Meciul dintre Simona Halep și Samantha Stosur va începe miercuri la ora 16:30. Partida va fi transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.