Rezultate Champions League: Bayern-Atletico Madrid->PSG-Ludogorets, Manchester City Celtic-surprizele serii

Au fost ultimele meciuri din Grupele Champions League din acest an. Multe dintre echipele calificate erau deja decise, astfel că unele echipe și-au menajat titularii, astfel că au apărut și o serie de rezultate surprize. Iată rezultatele complete:

Barcelona-Monchengladbach, 4-0 meciul a fost Livescore pe dcnews.ro. Vezi aici desfășurarea

Bayern -Atletico Madrid 1-0. Meciul a fost decis prin reușita lui Lewandowski din minutul 28

Benfica-Napoli 1-2, Trei goluri marcate în a doua repriză, iar Napoli câștigă grupa

Dinamo Kiev- Besiktas 6-0, meciul cu cele mai multe goluri marcate în această seară de Liga Campionilor. Ucrainienii îi umilesc pe cei de la Beșiktas care au avut doi eliminați.

Basel-Arsenal 1-4. Arsenal câștigă grupa la pas, cu 18 goluri marcate în 6 meciuri.

Manchester City- Celtic 1-1, un nou pas greșit pentru echipa lui Guardiola care în cele din urmă se califică de pe locul doi.

PSG- Ludogorets 2-2. Cu Moți titular, iar Keșeru intrat în minutul 95, Ludogorets scapă trei puncte în prelungiri. Di Maria egalează la doi în minutul 93.

PSV- Rostov 0-0, derby-ul suferinței. Rostov merge în Europa League, iar PSV termină pe un rușinos loc 4.