Mitriță continuă seria meciurilor spectacol în America. A ajuns pe locul întâi

Alexandru Mitriță se dovedește a fi un transfer extrem de reușit pentru echipa celor din New York.

Alexandru Mitriță a fost din nou decisiv pentru FC New York City, chiar daca nu a marcat în meciul de sâmbătă. Mitriță a contribuit din plin la victoria echipei sale, succes ce a dus-o pe New York City FC pe primul loc în clasamentul Conferinței de Est.

Cu Mitriță pe teren, FC New York City a obținut victoria în meciul cu New England, cu scorul de 2-1. Caicedo a marcat inca din minutul 2 pentru New England. Gazdele de la New York City au revenit în minutul 70, prin golul lui Medina. Același Medina a marcat golul victoriei din penalty, în minutul 6 al prelungirilor. Lovitura de la 11 metri a fost obținuta de Mitriță.

Alexandru Mitriță a avut și el două șanse de a-și trece și el numele pe lista marcatorilor, însă a ratat în două mari ocazii, în minutele 73 și 84.