Manchester United - Partizan 3-0. Scorul putea lua proporții uriașe, însă englezii nu au fost decisivi

Rashford a reușit să rateze din toate pozițiile, nemulțumindu-și antrenorul.

Ole Gunnar Solskjaer a spus că nu voia ca Partizan să-și aducă aminte cu drag de seara meciului. Conform The Sun, antrenorul norvegian a făcut apel la elevii săi să-și „umple ghetele" de goluri.

Chiar dacă meciul s-a încheiat 3-0, Manchester United putea marca lejer 6 goluri, dintre care Marcus Rashford a irosit 4.

Tânărul Mason Greenwood a deschis scorul în minutul 20, iar Anthony Martial a dublat avantajul la 13 minute distanță. Rashford a găsit în final poarta și a închis tabela, cu 4 minute înaintea fluierului de pauză.

Victoria la scor a diavolilor roșii nu a fost un lucru obișnuit acest sezon, acesta fiind cel mai bun rezultat al lor de la primul meci al sezonului încoace. Atunci, elevii lui Solskjaer au început cu o victorie cu 4-0 în fața lui Chelsea.