LIVETEXT: Simona Halep-Tatjana Maria, Roland Garros, livescore

Simona Halep a învins-o pe Tatjana Maria, în două seturi, cu scorul de 6 - 4, 6 - 3. În turul următor, Simona Halep va juca împotriva rusoaicei Daria Kasatkina, cap de serie 26, învingătoare, cu 7-6 (1), 6-4, în fața cehoaicei Marketa Vondrousova, jucătoare venită din calificări.

SETUL 2 Simona Halep - Tatjana Maria LIVE TEXT

6 - 3 Simona Halep a câștigat partida.

5 - 3 Sportiva noastră este la un pas de câștigarea meciului.

4 - 3 Germanca și-a făcut serviciul.

4 - 2 Simona Halep își câștigă serviciul.

3 - 2 Tatjana Maria întrerupe ritmul Simonei Halep.

3 - 1 Românca este în avantaj după ce își păstrează serviciul.

2 - 1 Break, Simona Halep!

1 - 1 Simona Halep își câștigă serviciul și egalează în setul doi.

0 - 1 Tatjana Maria își face serviciul.

0 - 0 Setul doi a început cu Tatjana Maria la serviciu.

SETUL 1 Simona Halep - Tatjana Maria LIVE TEXT

6 - 4 După 43 minute de joc, Simona Halep își face serviciul și câștigă primul set.

5 - 4 Românca servește pentru câștigarea setului întâi.

4 - 4 Avem, din nou, egalitate.

4 - 3 Break, Simona Halep!

3 - 3 Egalitate.

3 - 2 Simona Halep reușește primul break în această partidă.

2 - 2 După un game foarte lung, care a durat aproape zece minute, Simona Halep egalează. Românca își face serviciul după ce a salvat patru mingi de break.

1 - 2 Tatjana Maria conduce.

1 - 1 Game pentru sportiva noastră. Își păstrează serviciul.

0 - 1 Tatjana Maria își face serviciul în primul game.

0 - 0 Meciul a debutat cu Tatjana Maria la serviciu.

Fetele și-au făcut apariția pe teren. În curând va începe meciul.

UPDATE 18:30: Meciul va începe la ora 18:45.

UPDATE 18:00: Partida Simona Halep - Tatjana Maria a fost decalată cu încă jumătate de oră. Meciul este programat pe Suzan Langlen dupa Andy Murray (GBR) [1] vs. Martin Klizan (SVK).

UPDATE 16:10: Meciul Simona Halep - Tatjana Maria va începe în jurul orei 17:30.

----

Simona Halep-Tatjana Maria, Roland Garros. Meciul dintre Simona Halep și Tatjana Maria este programat pentru ora 15:30, însă este posibil ca partida să înceapă undeva după ora 16:00.

Simona Halep-Tatjana Maria, Roland Garros. LIVESCORE: Simona Halep-Tatjana Maria, Roland Garros, va fi pe www.dcnews.ro.

Simona Halep-Tatjana Maria, Roland Garros. LIVETEXT: Halep-Maria, Roland Garros: Simona Halep a pierdut ambele partide cu Tatjana Maria, în 2009, în primul tur la Monzon (Spania), cu 6-1, 6-3, și în finală la Makarska (Croația), 6-1, 4-6, 6-4.