LIVESCORE: POLI IAȘI - FCSB. Rezultat LIVE

POLI IASI - FCSB. FCSB a suferit o lovitură în lupta sa pentru titlu, luni seara, după ce a fost învinsă de CSM Poli Iaşi cu scorul de 1-0 (0-0), în Copou, într-un meci din etapa a opta, penultima, a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

LIVETEXT: POLI IAȘI-FCSB 1-0. (rezultat live)

min 88. GOL Poli Iași! Andrei Cristea înscrie.

A început repriza secundă.

Este pauză. Scorul continuă să fie egal, 0-0.

A început meciul.

Iată echipele de start:

Poli Iași: Rusu- Sin, Frăsinescu, Mihalache, Zaharia- Qaka, Cioinac,- Panțiru, Jo, Platini - Cristea

FCSB: Bălgrădean- Benzar, Planic, Bălașa, Momcilovic- Pintilii, Filip, Man, Budescu, Tănase- Alibec.

Poli Iași-FCSB. Cu doar două etape rămase până la finalul campionatului, nici Steaua, nici CFR Cluj nu-și mai pot permite nici un pas greșit. Steaua este obligată să câștige în această seară pentru a-și păstra avansul de două puncte în fruntea clasamentului.

Poli Iași-FCSB. Echipa din Cluj a rămas în joc pentru campionat după ce Universitatea Craiova a ratat un penalty în ultimul minut de joc. Steaua a scăpat și ea la meciul direct cu CFR Cluj, după un gol marcat în prelungiri.

Poli Iași-FCSB. În caz de egalitate de puncte la finalul campionatului, se va lua în calcul golaverajul pentru că există o egalitate perfectă între cele două echipe. Atât în meciul tur, cât și în cel retur, ambele echipe au terminat la egalitate, scor 1-1.