Gigi Becali şi Ilie Dumitrescu, scandal în direct după ce FCSB nu a bătut-o pe Mioveni: Eşti în eroare gravă / Sunt la mine acasă, mă

Gigi Becali/ foto captură video Trinitas

Ilie Dumitrescu şi Gigi Becali au avut un schimb aprins de replici după meciul dintre FCSB şi CS Mioveni, încheiat 1-1.

Ilie Dumitrescu: Dacă tot plătești salariul lui Keșeru, de ce nu te folosești de serviciile lui?

Gigi Becali: Pentru că nu mai poate să ajute. Pentru că așa consider eu.

Ilie Dumitrescu: E o ambiție, să te coste puncte pe tine.

Gigi Becali: Bine mă fac așa cum ziceți voi și iau 14-15 în lot.

Ilie Dumitrescu: Dacă plătești un jucător cu experiență, nu înțeleg.

Gigi Becali: Dacă nu înțelegi, e treaba ta.

Ilie Dumitrescu: Te-am întrebat care e raționamentul.

Gigi Becali: Păi, raționamentul… M-ai întrebat și ți-am zis: tu crezi și eu nu cred că ne ajută.

Ilie Dumitrescu: Dar la ultimul meci ți-a dat pasă de gol.

Gigi Becali: Și? Atunci am crezut.

Ilie Dumitrescu: Tu ești în eroare gravă. Un om îți intră și te ajută.

Gigi Becali: Sunt la mine acasă, mă.

Ilie Dumitrescu: Trimite-l în vacanță în Dubai și plătește-i salariu și gata.

Gigi Becali: De ce? Că vrei tu așa?

Ilie Dumitrescu: Nu, pentru că vrei tu așa. Gata, am înțeles, subiect închis.

Gigi Becali: Dacă el ar vrea, eu îl las, îi dau salariul și îl las. Dar poate vreau să îl țin armă secretă în play-off, de unde știi?

Ilie Dumitrescu: Păi, asta spun, poate o să te folosești de el. Dan Petrescu nu îl mai folosește pe Omrani, pentru că îi expiră contractul în vară?

Gigi Becali: O să găsesc un profesor care să mă învețe.

Ilie Dumitrescu: Nu ai voie tu că ești imun la orice.

Gigi Becali: Păi, îl compari pe Omrani cu Keșeru? Nu da exemplu aiurea. Păi, Omrani e cel mai bun jucător din România și KEșeru nu mai poate la noi, la nivelul ăsta.

Ilie Dumitrescu: La ultimul meci, l-ai folosit, ți-a dat o pasă de gol. Gata, acum am înțeles raționamentul, asta e.

FCSB a făcut un nou pas greșit în campionatul național și a reușit doar egal în meciul cu CS Mioveni. Partida din etapa a 27-a a Ligii 1 s-a disputat sâmbătă la Mioveni.

Partida CS Mioveni-FCSB s-a terminat 1-1. Mijlocașul Malcom Edjouma a înscris în minutul 7 pentru FCSB, iar fundașul Ionut Balaur a egalat la ultima fază a primei reprize.

În urma acestui rezultat, FCSB s-a apropiat la 5 puncte de liderul CFR Cluj, dar ardelenii au un meci mai puțin disputat. După 27 de etape, FCSB se află pe locul 2 în clasament cu 59 de puncte, în timp ce formația din Mioveni este pe poziția 12 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare FCSB va juca pe teren propriu cu Farul Constanța, iar CS Mioveni va juca, în deplasare, cu FC Botoșani, scrie Mediafax.