Florin Andone, evoluție de SENZAȚIE pentru Deportivo

Internaționalul român Florin Andone a marcat două goluri pentru echipa sa, Deportivo La Coruna, în partida câștigată pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în fața formației Las Palmas, în cadrul ultimei etape din campionatul Spaniei.

Andone (24 ani) a deschis scorul în minutul 4 al partidei de pe stadionul El Riazor, iar apoi a dublat avantajul gazdelor, în minutul 28.

Grație celor două reușite de sâmbătă, Florin Andone a ajuns la 12 goluri marcate în acest sezon, depășind nume mari ce evoluează în Spania.

Atacantul lui Deportivo La Coruna a fost convocat de selecționerul României Christoph Daum în vederea meciurilor cu Polonia și Chile.