Dinamo București - Viitorul Constanța, rezultat. Cinci goluri marcate

Dinamo București s-a impus, duminică, în fața lui FC Viitorul, cu scorul de 3-2 , în etapa 14 din Liga 1.

Dinamo București a deschis scorul, în minutul 29, când Slavko Perovic a marcat, interceptând o centrare trimisă de Deian Sorescu. Un minut mai târziu, același Deian Sorescu a înscris pentru 2-0, după ce pasa trimisă de Dan Nistor l-a lăsat singur cu portarul. Filip a marcat, în minutul 61, pentru 3-0. Viitorul a reintrat în joc, în minutul 76, prin golul lui Iancu. Trei minute mai târziu, Boboc a transformat scorul în 3-2.

Echipele de start:
Dinamo București: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Filip, Mrzljak (Răuță 71) – Sorescu, Nistor, Moldoveanu (Brito 84) – Perovic (Popa 84)
FC Viitorul: Căbuz – de Nooijer, Mladen, Țîru, Boboc – Matei (Munteanu 62), Artean (Ciobanu 46), Achim – Houri, Ganea (Pițu 75), Iancu Cristian

În clasamentul Ligii 1, Dinamo București ocupă poziția a șaptea, cu un total de 20 de puncte, iar FC Viitorul se află pe locul 2, cu 25 de puncte.