Cele mai citite

Decretul de instituire a stării de urgenţă, publicat în Monitorul Oficial

Autor: Rodica Mitu
monitor_oficial_52107800
Monitor oficial

În România a fost instaurată, oficial, starea de urgenţă, după ce decretul a fost publicat în Monitorul Oficial.

În România a fost instaurată, oficial, starea de urgenţă, după ce decretul a fost publicat în Monitorul Oficial, astfel că toate măsurile anunţate de Klaus Iohannis au intrat în vigoare.

Decretul privind instituirea stării de urgență prevede măsuri economice, sociale, în învățământ și poate ajunge până la închiderea graduală a frontierelor. Totodată, pot fi plafonate prețurile la servicii, combustibil și medicamente.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close