AUSTRIA - ROMÂNIA, meci în LIGA NAŢIUNILOR. Rezultat final

Naţionala României întâlneşte Austria, la Klagenfurt, în al doilea meci din Liga Naţiunilor. În prima partidă, naţionala lui Mirel Rădoi a remizat, 1-1, cu Irlanda de Nord, la Bucureşti.

FINAL DE MECI. VICTORIEEEEEEEEEEE

Min 90: OCAZIE MARE pentru România. Nicuşor Stanciu trage de la marginea careului de 16 metri, dar mingea este reţinută de portarul austriac.

Min 84: Austria forţează egalarea, dar şuturile trec, momentan, pe lângă poarta lui Tătăruşanu.

Min 80: Gol Austria. Este 3-2. A marcat Onisiwo.

Min 79: Şutul lui Grilitsch trece pe lângă poarta lui Tătăruşanu

Min 73: OCAZIE MARE pentru România. Gabi Iancu trage direct pe poartă dintr-o lovitură liberă laterală şi izbeşte bara.

Min 70: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ROMÂNIA. Alex Maxim înscrie cu un lob superb, după o greşeală a austriecilor.

Min 68: Iese Denis Alibec, intră George Puşcaş

Min 64: Ocazie pentru Austria. Mingea trece pe lângă poartă.

Min 57: Ocazie mare pentru Austria. Ulmer trage pe lângă poarta lui Tătăruşanu.

Min 52: Încă o ocazie pentru ai noştri. Dragoş Grigore trimite cu capul pe lângă poartă, după un corner.

Min 51: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ROMÂNIA. A marcat jucătorul cu nr 21, Dragoş Grigore.

Min 48: Fault dur făcut de Grigore la 20 de metri. A luat galben.

Min 46: Începe repriza secundă.

Min 45: PAUZĂ

Min 39: Iese Ciprian Deac, intră Gabi Iancu.

Min 38: DEAC a căzut pe gleznă şi va fi scos pe targă din teren. România, forţată să facă o modificare.

Min 17: GOL Austria. Baumgartner restabileşte egalitatea.

Min 12: Şutul lui Stanciu se duce pe lângă poarta Austriei.

Min 10: Bară pentru Austria. România are noroc la această fază.

Min 3: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ROMÂNIA. Gol DENIS ALIBEC!

Min 2: Ocazie MARE pentru România. O centrare din partea dreaptă a fost respinsă de portarul austriac din faţa lui Denis Alibec.

Min 1: A început meciul

Dacă România a debutat cu un rezultat de egalitate în noua ediție a Ligii Națiunilor, meci în care a condus până în minutul 86 și a avut superioritate numerică mai bine de o repriză, Austria, adversarul de luni, a obținut trei puncte din meciul cu Norvegia.

Austria s-a impus cu 2-1, la finalul unui meci în care a dominat mai mult decât o arată scorul final, scrie digisport.ro

Echipe

Austria: Schlager - Lainer, Posch, Dragovic, Ulmer - Ilsanker, Schlager - Onisiwo, Sabitzer, Baumgartner - Gregoritsch

România: Tătărușanu - Burcă, Chiricheș, Grigore, Bancu - Maxim, Crețu, Stanciu - Deac, Alibec, Coman