DCNews Sport Fotbal FIFA, sancțiune pentru FRF. Amendă și meci în afara Bucureștiului

FIFA, sancțiune pentru FRF. Amendă și meci în afara Bucureștiului

Federația Română de Fotbal a fost sancționată de FIFA după comportamentul fanilor de la meciurile cu Armenia și Muntenegru. 

Comisia de Disciplină de la FIFA a decis să amendeze Federația Română de Fotbal cu 25.000 de franci din cauza comportamentului fanilor naționalei. În plus, Arena Națională a fost suspendată pentru un meci, naționala fiind nevoită să dispute un meci de pe teren propriu în afara Bucureștiului, potrivit Agerpres.

Fanii au aruncat cu torțe și obiecte în teren și au afișat bennere discriminatorii la cele două partide, ceea ce a dus la amendarea Federației. 

[citeste si]

Citește mai multe din Fotbal
Citește mai multe din Fotbal