Cele mai citite

Aglomeraţie la metrou. Orban, propunere EXPLOZIVĂ pentru firme

metrou-statie-002-dcn_54162100
Foto ilustrativ

Premierul Ludovic Orban a făcut o propunere cel puţin interesantă pentru companiile din Bucureşti, astfel încât să se reducă aglomeraţia din staţiile de metrou. 

"Este o propunere de a solicita firmelor, instituţiilor, începerea programului la ore diferite. Unele la 7 dimineaţa, unele la 8, altele la 9. Dacă sunt firme care pot şi nu le afectează activitatea, să fie şi care încep la 10, iar terminarea programului să fie tot la intervale diferite. Pericolul de contaminare se reduce mult, dacă numărul de persoane la metrou este redus.", a declarat premierul Ludovic Orban, în şedinţa de Guvern. 

Ministrul de Interne, Marcel Vela, a declarat că este o opţiune care este luată în calcul. 

VEZI ŞI FOTO - Aglomeraţia la metrou REZISTĂ, în ciuda alertei de coronavirus

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close