Cele mai citite

Un bebeluș a rămas orfan la doar o zi de la naștere. Mama sa a murit din cauza COVID-19

spital-bebelus_48626400
Imagine cu rol ilustrativ

O femeie din județul Vrancea, a murit duminică, la Maternitatea „Buna Vestire” din Galați, la o zi după ce a născut.

Caz cutremurător la la Maternitatea „Buna Vestire” din Galați. O femeie din Adjud, județul Vrancea, a murit la o zi după ce a născut, transmite Mediafax. Ea era infectată cu noul coronavirus.

Femeia fusese dusă la spitalul din Galați, în data de 11 decembrie, în stare gravă, din cauza infecției cu virusul SARS-CoV-2. O zi mai târziu, medicii au decis să îi facă cezariană și astfel a adus pe lume o fetiță sănătoasă, testată negativ la Covid-19. Pe 13 decembrie, starea proaspetei mămici s-a deteriorat rapid și a murit.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close