Cele mai citite

Tăieri de salarii, în pandemie. Ce se întâmplă cu indemnizația de concediu

Autor: Ema Apostu
bani_lei_salariu_pensie_32089000

În unele companii s-a decis ca pe perioada pandemiei să se procedeze la reduceri salariale, ca o soluție temporară de salvare a locurilor de muncă și a afacerilor.

Însă se întâmplă ca unii dintre angajați să dorească să își ia concediul de odihnă restant din anul 2019 sau cel corespunzator lunilor ianuarie-martie 2020, în perioada în care au fost tăiate salariile.

Citește mai departe pe dcbusiness.ro

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close