Cele mai citite

Student de la UPG Ploieşti, dus la spital pentru izolare şi prelevare de probe

Mihai Ciobanu Autor: Mihai Ciobanu
upg-ploiesti_72114700

Alertă în Ploieşti, ca urmare a unei suspiciuni de infectare cu coronavirus. 

Un student de la Universitatea Petrol şi Gaze Ploieşti, întors din Lombardia, s-a prezentat, luni, cu durere în gât şi febră la cabinetul universităţii şi a fost dus la spital pentru izolare şi prelevare de probe, informează Prefectura Prahova.

"Un student la Universitatea Petrol şi Gaze din Ploieşti, întors azi noapte din Lombardia, s-a prezentat cu durere în gât şi febră la cabinetul universităţii. A fost solicitat echipaj de transport ATPVM (Autospecială Transport Personal şi Victime Multiple, n.r.) şi este transportat la Secţia boli infecţioase a spitalului judeţean pentru izolare şi recoltare probe", precizează Prefectura Prahova, citează Agerpres.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close