Cele mai citite

Primarul oraşului Miami (SUA), confirmat pozitiv cu coronavirus

coronavirus_98308100
Foto: Pixabay

Primarul oraşului Miami, Francis Suarez, a fost confirmat pozitiv cu coronavirus. Acesta a intrat în contact cu persoane din stafful preşedintelui Braziliei. 

Suarez s-a autoizolat de joi, după ce Fabio Wajngarten, directorul departamentului de comunicare al președintelui Braziliei, Jairo Bolsonaro, a fost depistat și el pozitiv cu coronavirus, iar vineri a anunțat personal, într-o intervenție avută la NBC Miami, că și testul său a ieșit pozitiv la coronavirus, scrie observator.tv. 

În Statele Unite ale Americii, s-a ajuns la 1.832 de îmbolnăviri cu coronavirus și 41 de decese provocate de teribilul virus.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close