Cele mai citite

MAE: Un diplomat, depistat POZITIV cu COVID - 19. Ambasada respectivă, SUSPENDATĂ temporar

Anca Murgoci Autor: Anca Murgoci
dezinfectanti_28866900

Ministerul Afacerilor Externe a transmis un comunicat de presă.

Ministerul Afacerilor Externe informează că un diplomat care își desfășoară activitatea în cadrul Ambasadei României în Marele Ducat al Luxemburgului a fost testat pozitiv cu COVID-19. Diplomatul a prezentat unele simptome usoare, care au dispărut, iar în prezent se simte bine.

Au fost dispuse măsurile care se impun în relația cu autoritățile din statul de reședință, respectiv măsuri de protecție pentru restul colectivului misiunii diplomatice și familiile acestora.

MAE menționează că, în acest context, activitatea Ambasadei României în Marele Ducat al Luxemburgului va fi suspendată temporar, având în vedere necesitatea ca personalul misiunii să intre în autoizolare.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close