LIVETEXT Simona Halep-Johanna Konta, LIVESCORE la Fed Cup

Simona Halep urmează să o întâlnească pe Johanna Konta, duminică, la ora 11:00.

LIVETEXT:

Simona Halep se impune cu 6-1 6-3 și o readuce pe România în avantaj în confruntarea cu Marea Britanie. 2-1!

Halep-Konta 5-3. Halep face break-ul și se apropie la un game de victorie!

Halep-Konta 4-3. Halep îşi păstrează serviciul și preia conducerea, din nou, în setul al doilea.

Halep-Konta 3-3. Halep recuperează break-ul în setul secund.

Halep-Konta 2-3. Halep reduce din diferenţă în setul al doilea.

Halep-Konta 1-3. Konta salvează trei mingi de re-break și se distanțează la 3-1.

Halep-Konta 1-2. Konta preia conducerea în setul al doilea, după ce realizează primul break al manșei.

Halep-Konta 1-1. Johanna Konta își face și ea serviciul și egalează în setul al doilea.

Halep-Konta 1-0. Halep începe perfect și setul secund, cu break în primul game.

Sfârșitul primului set.

Halep-Konta 6-1. Simona Halep câștigă clar primul set al meciului cu Johanna Konta. 6-1!

Halep-Konta 5-1. Simona Halep se apropie la un singur game de câștigarea primului set.

Halep-Konta 4-1. Konta face primul game din acest meci.

Halep-Konta 4-0. Halep se desprinde la 4-0, după un game foarte bun pe propriul serviciu.

Halep-Konta 3-0. Halep continuă seria foarte bună. Realizează un nou break și conduce cu 3-0.

Halep-Konta 2-0. Halep își face serviciul la 0 și se desprinde la 2-0.

Halep-Konta 1-0. Break reușit de jucătoarea româncă. Halep revine de la 40-15 pentru britanică.

Partida a început cu Johanna Konta la serviciu.

Pe banca României, în locul lui Ilie Năstase, a luat loc, din nou, Monica Niculescu.

A început meciul.

Romania și Marea Britanie sunt la egalitate, scor 1-1, în barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup.

Echipa noastră a caștigat primul meci prin Simona Halep, dar a fost egalată după ce Sorana Cârstea a cedat in fața Johannei Konta, 6-2, 6-3.