Cele mai citite

Iohannis, întâlnire de urgență cu Orban și Cîțu

iohannis_orban_intalnire_presi_96740300

Preşedintele Klaus Iohannis a anunţat că i-a convocat de urgenţă pe Florin Cîţu şi Ludovic Orban la Palatul Cotroceni, în contextul coronavirus. 

"În contextul evenimentelor declanşate de această epidemie, am decis convocarea de urgenţă a premierului Ludovic Orban şi a ministrului de Finanţe mâine dimineaţă", a declarat Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni. 

Cei doi premieri, unul interimar şi unul desemnat, au fost convocaţi cu doar o zi înainte de votul în Parlament pentru învestirea Guvernului Cîţu. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close