Cele mai citite

Englezii nu s-au lăsat! Tratamentul pentru Covid-19 este în mâna lor

coronavirus_50693200

Oamenii de știință din Marea Britanie sunt de părere că au găsit tratamentul perfect pentru bolnavii de Covid-19. 

Medicamentul inhalat poate ajuta la reducerea totală a astmului și pacienții cu boli pulmonare obstructive cronice sau cu alte infecții pulmonare.

De luni, medicii englezi vor începe să administreze pacienților infectați cu Covid-19 un nou tratament. Medicamentul se numește SNG001, va fi dat inițial pacienților de la Southampton General Hospital ca parte a primului studiu de acest fel.

Citeşte mai multe pe DC BUSINESS. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close