Cele mai citite

Beniamin Netanyahu, auto-izolat. Un apropiat, confirmat cu Covid-19

benjamin-netanyahu_53443200
Foto: Agerpres

Benjamin Netanyahu, premierul din Israel, s-a auto-izolat la domiciliu după ce un apropiat a fost testat pozitiv cu coronavirus. 

Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu și câțiva membri ai biroului său se vor auto-izola după ce un apropiat, Rivkah Paluch, a dat rezultate pozitive pentru coronavirus, scrie CNN. 

O declarație a Oficiului Primului Ministru a declarat că Netanyahu și colegii vor intra în auto-carantină ca măsură de precauție în timp ce o investigație epidemiologică a fost efectuată cu privire la orice posibilă expunere la virus.

Declarația precizează că Ministerul Sănătății, în consultare cu medicul personal al prim-ministrului, va stabili când se va încheia autoizolarea.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close