€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Activitatea DRPCIV şi a Paşapoartelor, modificată de miercuri, 11 martie
Autor: Rodica Mitu

pasaport_bagaje_18231400 Pasaport
 

Activitatea Direcţiei Regim Permise si înmatriculări Vehicule va fi modificată începând de miercuri.

Activitatea Direcţiei Regim Permise si înmatriculări Vehicule va fi modificată începând de miercuri, pentru limitarea infecţiilor cu noul virus, a anunțat, marți, secretarul de stat în MAI, Bogdan Despescu.

„La nivelul Direcţiei Regim Permise și Înmatriculări Vehicule, măsura fiind aceea ca examinările, preschimbările, eliberările de documente să se facă urmare a programărilor online", a spus Despescu.

Măsura va fi aplicată şi pentru Direcţia de Paşapoarte.

„Recomandăm autorităţilor publice locale care eliberează cărţi de identitate să organizeze serviciul astfel încât să evităm aglomerare de persoane în spaţiile de la ghişee", a mai spus Bogdan Despescu.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close