Cele mai citite

120 de cadre medicale din Arad, în CONCEDIU MEDICAL în pandemie de Coronavirus

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu
coronavirus-medici_21086900

Andrei Ando, directorul de comunicare al Consiliul Județean Arad, a dat o cifră șocantă! 

El a subliniat, la Digi24, că deocamdată fac față pandemiei de Coronavirus, având 347 de persoane internate. Andrei Ando a făcut sublinierea că fac față situației ”chiar și-n conditiile în care 120 de cadre medicale sunt în concediu medical și alți 8 și-au înaintat demisia sau dosarele de pensionare”. 

Ulterior, el a întărit că sunt 120 de cadre medicale în concediu medical, din 2047. ”E posibil să fie într-adevăr bolnave, noi am sesizat Ministerul Sănătății” a subliniat Andrei Ando, directorul de comunicare al Consiliul Județean Arad. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Coronavirus
Citește mai multe din Coronavirus
x close