SIMONA HALEP - FLAVIA PENNETTA 6-3, 7-5: Cele mai frumoase puncte ale meciului - VIDEO

Simona Halep a reușit o victorie superbă cu italianca Flavia Pennetta, în optimile de la finală de la Miami, scor 6-3, 7-5. Românca de pe locul 3 WTA s-a calificat în premieră în sferturile din Florida, unde o va întâlni pe americanca Sloane Stephens, locul 45 WTA.

După ce a câștigat relativ ușor primul set, Simona Halep s-a văzut condusă cu 2-5 în actul secund, însă nu a renunțat la luptă și a reușit o revenire senzațională. Românca a câștigat cinci game-uri consecutive și s-a impus pentru prima dată în fața Flaviei Pennetta, după trei înfrângeri în precedentele întâlniri.