Kylian Mbappe, luat în BIROUL arbitrului, la pauză. PSG n-ar fi primit un penalti meritat

Mbappe a marcat cel mai rapid gol din ultimii 30 de ani în campionatul Franţei/ Foto: Agerpres

Tânărul fotbalist Kylian Mbappe, cunoscut de mulți drept cel mai valoros jucător din lume din acest moment, nu a jucat la cel mai înalt nivel al său în meciul cu Nantes.

Conform Marca, francezul s-a plâns la pauză arbitrului Hakim Ben El-Hadj despre un penalti neacordat echipei sale. „Este la fel în fiecare an”, a spus în apropierea arbitrului Mbappe. „Vin și ne mint aici de fiecare dată. Au întâlniri de trei-patru ore de fiecare dată. Nu trebuie să vii să ne minți, arbitrule”.

După sceneta făcută de tânărul de 21 de ani, arbitrul l-a chemat pe Kylian Mbappe în biroul său. Nu se știe exact ce s-a spus în timpul întâlnirii de la pauză, dar și căpitanul lui PSG, Marquinhos, a fost prezent. Parizienii au reușit să învingă cu 3-0, în deplasare.