Astra - FCSB, degringoladă totală. Becali și-a UMILIT un titular

FCSB a pierdut din nou. Trupa lui Becali a fost învinsă în meciul de la Giurgiu, cu Astra, scor 1-2, în cadrul etapei a patra a Ligii 1.

Cu secundul Vergil Andronache pe banca tehnică, FCSB nu a reușit să treacă de formația pregătită de către Dan Alexa.

Giurgiuvenii au deschis scorul în minutul 20, prin reușita lui Valentin Gheorghe, dar după doar opt minute, Răzvan Oaidă a restabilit egalitatea, informează GSP.

În partea secundă a jocului, Denis Alibec a închis partida la scorul de 2-1, după reușita sa din minutul 75.

Becali și-a umilit fundașul Bălașa, când exact înainte de pauză, în minutul 40, fotbalistul a fost înlocuit după ce a făcut o greșeală. Pe imaginile surprinse de camerele TV se poate vedea clar cum Bălașa este schimbat după un apel telefonic venit fără îndoială de la Gigi Becali.