DCNews Politica Guvern Sevil Shhaideh, la DNA, miercuri. Schimbare calitate, dosar Belina

Sevil Shhaideh, la DNA, miercuri. Schimbare calitate, dosar Belina

În plin scandal politic, un ministru din Guvernul Tudose va fi chemat, miercuri, la DNA. 

Potrivit evz.ro, ministrul Dezvoltării Regionale, Sevil Shhaideh, a fost chemată miercuri la DNA. Vicepremierul se va prezenta la ora 14:00 la sediul DNA. 

Potrivit sursei citate, lui Sevil Shhaideh ar urma să-i fie schimbată calitatea procesulă în dosarul ”Belina”. Aceasta ar urma să fie inculpat, în prezent fiind suspect. 

Premierul Mihai Tudose a afirmat, luni, la Antena 3, că miniștrii penali din Guvern vor fi schimbați, alături de cei care nu au făcut performanță în Guvern. Printre cei ”penali” se numără și Sevil Shhaideh. 

[citeste si]

Citește mai multe din Guvern
Citește mai multe din Guvern