Cele mai citite

Structură nouă în cadrul Administrației Pezidențiale. Cine o va conduce

iohannis_02627300_68023100

Guvernul condus de Dacian Cioloș a aprobat un proiect privind Protocolul Național. Mai exact, Guvernul a înființat "Consiliul Protocolului Național", în cadrul Administrației Prezidențiale. Până în prezent, această structura funcționa sub umbrela MAE, anunță Antena 3.

Institutul Protocolului Național, care a fost înființat în 2002, în timpul guvernării lui Adrian Năstase, și care funcționa ca direcție în MAE a devenit Consiliul Protocolului Național și va funcționa în cadrul Administrației Prezidențiale.

Structura va fi condusă de actualul șef de protocol din cadrul Administrației Prezidențiale, consilier de stat Delia Dinu.

[citeste si] 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Sondajul momentului: Trece Guvernul Veștea astăzi de votul Parlamentului?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close