LIVETEXT: Manchester United - Sevilla. Champions League, LIVE

Champions League

MANCHESTER UNITED - SEVILLA s-a terminat cu scorul de 1-2, iar echipa spaniolă reușește o calificare surpriză în faza următoarea a competiției.

LIVESCORE: Manchester United - Sevilla 1-2.

A început meciul.

min 84. GOL Manchester United! Lukaku reduce din diferență, dar calificarea pare deja pierdută pentru United.

min 78. GOL! Ben Yedder face dubla în doar 6 minute de la introducerea pe teren.

min 74. GOL Sevilla! Ben Yedder deschide scorul pentru Sevilla, la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

Iată echipele de start:

Manchester United: de Gea- Valencia, Smalling, Bailly, Young - Matic, Fellaini, Rashford, Sanchez, Lingard - Lukaku

Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero- N'Zonzi, Banegra, Sarabia, Vasquez, Correa- Muriel.

CHAMPIONS LEAGUE, LIVE: Meciul se joacă cu calificarea pe masă, rezultatul meciului tur fiind egal, 0-0.

LIVESCORE Champions League: Manchester United se află pe un vârf de formă, etapa trecută învingând pe teren propriu pe Liverpool, o echipă foarte bună a acestui sezon de Premier League. Jose Mourinho nu se va putea baza pe Blind, Herrera și deja obișnuitul accidentat Zlatan Ibrahomovici.

MANCHESTER UNITED - SEVILLA. De cealaltă parte Sevilla vine după o înfrângere suferită pe tren propriu în fața Valenciei. Sevilla se bate pentru un loc în Europa League. O mare pierdere pentru spanioli ar putea fi Jesus Navas a căruit prezență pe teren în această seară este pusă sub semnul îndoielii, din cauza unei accidentări la gambă.

Meciul va începe la ora 21:45 și va fi disponibil în format livetext pe dcnews.ro.