Liverpool - Man United 2-0. Cormoranii s-au distanțat la 16 PUNCTE față de locul 2 din Premier League

FC Liverpool a învins rivalii de la Manchester United, acasă, cu 2-0, într-un meci de Premier League.

Liverpool a învins Manchester United cu 2-0, pe Anfield Road, ajungând la 16 puncte distanță față de locul secund din Premier League, conform Sky Sports.

Echipa pregătită de Jurgen Klopp a avut două goluri anulate înainte de pauză, singura reușită validată fiind a lui Virgil vad Djik, care a înscris cu capul.

Tensiune în repriza secundă

Cu toate acestea, Liverpool a nu a găsit golul decisiv pe parcursul începutului celei de-a doua reprize, iar presiunea lui Manchester United a crescut, trecând pe lângă egalare prin Anthony Martial, care a ratat incredibil.

Mohamed Salah a adus liniștea în ultimele minute ale confruntării, stabilind scorul final pe Anfield și propulsându-și echipa spre primul titlu Premier League în ultimii 30 de ani.