Champions League, rezultatele serii

Champions League

În această seară s-au disputat alte cinci meciuri din playoff-ul Ligii Campionilor. Iată rezultatele complete:

Basaksehir 1-2 Sevilla. După un meci echilibrat, golul victoriei spaniolilor a fost înscris în minutul 84.

Celtic 5-0 FC Astana. Tur de forță pentru Celtic, în fața mult mai slabei echipe din Kazakhstan.

H. Beer Sheva 2-1 Maribor. Toate cele trei goluri au fost marcate în prima repriză, după care meciul a "murit".

Napoli 2-0 Nice. Italienii s-au impus după un penalty și două eliminări pe final la Nice.

Olympiakos 2-1 Rijeka. Echipa din Pireu se impune după un gol în minutul 93, în momentul în care aveau și un om în plus.