Urmărește emisiunea live

Atletico - Juventus 2-2. Simeone a obținut un punct in extremis

Madrilenii au revenit după ce torinezii s-au desprins la două goluri, pe Wanda Metropolitano.

Hector Herrera a dat lovitura cu golul marcat cu capul în ultimele minute. Reușita i-a adus un punct lui Atletico Madrid, partida terminându-se 2-2.

Juan Cuadrado a prins un șut magnific imediat după pauză, iar Blaise Matuidi a dublat avantajul lui Juventus la jumătatea reprizei secunde. Conform Marca, jucătorii lui Diego Simeone păreau dărâmați de italieni, dar Savic a reușit să reducă din diferență în minutul 70, iar Herrera a închis tabela în ultimul minut de timp regulamentar.

Egalul dintre cele două mari cluburi europene le-a lăsat pe amândouă în urma lui Lokomotiv Moscova, echipă care a învins Bayer Leverkusen chiar în Germania.