DCNews Politica Partide politice DNA investighează finanțarea USR. Barna acuză adversarii politici

DNA investighează finanțarea USR. Barna acuză adversarii politici

Finnțarea Uniunii Salvați România a devenit obiectul unei investigații a Direcției Naționale Anticorupție. Procurorii au cerut documente de la Autoritatea Electorală Permanentă, conform Antena3. 

O parte din sumele primite în campania electorală a fost deja verificată de Autoritatea Electorală Permanentă. Vicepreședintele USR, Ionuț Moșteau susține că este vorba despre o sesizare făcută de adeverasarii politici.

„Investigația a venit pe declarația și sesizarea unor adversari politici. Nu văd ce informații suplimentare ar putea avea DNA-ul, chiar sunt curios, în condițiile în care aceste finanțări ale USR au făcut deja obiectul a două dosare și în ambele dosare USR a câștigat”, a declarat Ionuț Moșteanu, vicepreședinte USR, la Antena 3.

Știri similare din categoria Partide politice Vezi toate articolele