€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Vezi cine va conduce Organizaţia de Femei a Mişcării Populare

 

Înregistrat marți la tribunal, Partidul Mișcarea Populară și-a desemnat și conducerea Organizației de Femei pentru perioada următoare, până la organizarea primului congres al formațiunii. 

Fosta jucătoare de tenis Ruxandra Dragomir este preşedintele interimar al Organizaţiei de Femei a Partidului Mişcarea Populară.

 "Astăzi, 26 iulie 2013, Comitetul Naţional de Iniţiativă a desemnat-o pe doamna Ruxandra Dragomir în funcţia de preşedinte interimar al Organizaţiei de Femei a Partidului Mişcarea Populară", anunţă un comunicat al formaţiunii.

 Ruxandra Dragomir a câştigat nouă turnee de tenis la simplu în perioada 1990-2001, iar în 15 august 1997 ocupa locul 15 pe lista celor mai buni jucători de tenis la nivel mondial. În perioada februarie 2009-2013, Ruxandra Dragomir a fost și preşedinte al Federaţiei Naţionale de Tenis din România, perioadă în care a fost implicată în mai multe scandaluri, în special cu Ilie Năstase.

     

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close