Cele mai citite

Un tren de călători a luat foc în județul Olt. A fost activat Planul Roșu / foto în articol

imagine-whatsapp-2025-02-17-la-13-57-14_09266f18_16278600
Foto: MTI

Un tren de călători a luat foc îtnre stațiile Mihăiești și Radomirești, județul Olt.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Olt informează că la fața locului s-au deplasat echipajele operative care au intervenit cu şapte echipaje SMURD, o autospecială pentru victime multiple, două autospeciale de stingere, două microbuze şi un echipaj din cadrul Serviciului Judeţean de Ambulanţă Olt.

”Compania Națională de Căi Ferate CFR SA informează că, începând cu ora 13:06, circulația feroviară a fost oprită între stațiile Mihăiești și Radomirești, din cauza unui incendiu produs la ultimul vagon al trenului IR 1823, care aparține operatorului național de transport feroviar călători, Societatea Națională de Transport Feroviar Călători „CFR Călători” SA.

Incendiul a avut loc în jurul orei 12:30, la km 120+700, între stațiile Mihăiești și Radomirești.”, arată CFR Călători.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
Citește mai multe din Homepage
    Citește mai multe din Homepage

     
    x close