€ 5.0987
|
$ 4.3229
|
Curs valutar: € 5.0987
|
$ 4.3229
 

Telenovela Ionuț Radu s-a terminat cu noroc. Unde va juca portarul naționalei U21

ionut_radu_romania_u21_63659700 Ionuț Radu, căpitanul naționalei U21 a României

Ionuț Radu a refuzat oferta primită de la Nice și și-a aranjat un transfer tot în Italia.

Astfel, portarul român de doar 22 de ani, Ionuț Radu, a fost împrumutat de Inter la Parma, până la finalul sezonului. El a dorit să plece de la Genoa, acolo unde și-a pierdut postul de titular în fața lui Mattia Perin, adus de la Juventus, căutându-și astfel o nouă echipă.

Portarul a primit o singură ofertă, de la Nice, pe care nu a vrut să o accepte, conform Gazetei Sporturilor, iar acum va ajunge la Parma, cel puțin până la finalul sezonului. El a fost norocos, pentru că singurul motiv pentru care Parma a vrut să îl aducă în regim de urgență pe Ionuț Radu a fost faptul ca portarul lor, Luigi Sepe, s-a accidentat duminică și va lipsi câteva luni de pe teren.

Astfel, Ionuț Radu, care are este în proprietatea lui Inter Milano, va juca până în vară la Parma, acolo unde îi este asigurat postul de titular.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close