Cătălin Stoichiță, finul lui Vanghelie, a depus la Parchetul General o plângere penală împotriva președintelui Klaus Iohannis pentru nerespectarea hotărârilor judecătorești.
Cătălin Stoichiță, finul lui Vanghelie a depus la Parchetul General o plângere penală împotriva președintelui Klaus Iohannis pentru nerespectarea hotărârilor judecătorești, și anume pentru faptul că nu semnează decretul de revocare al Laurei Codruța Kovesi.

