Cele mai citite

PERICOL în București! ”Nu putem afla cine a făcut așa ceva! Presupune pedeapsă cu ÎNCHISOAREA!”

Anca Murgoci Autor: Anca Murgoci
pietoni_multime_aglomeratie_oameni_62458600
Foto cu caracter ilustrativ

Tudor Tim Ionescu, consilier general al Capitalei din partea ALDE, a semnalat o situație periculoasă din București.

”Când a început starea de alertă, la un colț de stradă, undeva în Sectorul 1, am văzut trei câini amețiți. Se uitau, nu înțelegeau nimic, făceau trei pași într-o direcție, trei pași în alta. Era clar că fuseseră aduși acolo dintr-un alt mediu. Fuseseră descărcați acolo. Din păcate, acest lucru nu este doar o contravenție, poate fi o infracțiune pentru că se poate pedepsi cu închisoarea de până la trei ani. În lipsa unui microcip, noi nu putem afla cine a abandonat acel câine. Fără Poliție sau fără Direcția Sanitar Veterinară care să sancționeze aceste încălcări ale legii… faptele vor continua”, a spus Tudor Tim Ionescu la DC News.

Iată interviul integral:

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close